AKADEMIA SENIORA SWISSMED

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed w Gdańsku zaprasza na wykłady o tematyce: prozdrowotnej, psychologicznej, edukacyjnej, skierowane do Seniorów. Zajęcia poprowadzą specjaliści w poszczególnych dziedzinach. Wykłady odbywają się w każdy czwartek od godz.11.00 w siedzibie Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów przy ul. Wileńskiej44.     Wykłady mają charakter otwarty.

NAJBLIŻSZY WYKŁAD

TEMAT WYKŁADU

Zaburzenia zwieraczy, czyli czy zawsze jest to cena macierzyństwa.
Jak powstają, jak im zapobiegać i jak leczyć.

– dr Marian Romanowski

DATA WYKŁADU

15.02.2018r. godz 11.00

INFORMACJA AUDIO

DODATKOWE INFORMACJE

czytaj więcej o najbliższym wykładzie - program wydarzenia

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 15 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o zaburzeniach zwieraczy. Wykład poprowadzi dr Marian Romanowski, lekarz rehabilitacji medycznej, koordynator rehabilitacji Swissmed PSM.

Osłabienie funkcji dna miednicy prowadzi do nietrzymania moczu, stolca i obniżania narządu rodnego u kobiet. Ze względu na znaczący dyskomfort związany z roztaczaniem nieprzyjemnej woni wokół siebie, wiele osób decyduje się na ograniczenie kontaktów towarzyskich i społecznych. Istnieje nawet przekonanie wśród kobiet, że jest to cena, jaką płaci się za macierzyństwo.

– Współczesna medycyna coraz lepiej poznała mechanizmy prowadzące do niewydolności dna miednicy i coraz lepiej potrafimy sobie z tym radzić. Znaczący, a kto wie czy nie największy udział w tym postępowaniu ma rehabilitacja, która odpowiednio wcześnie rozpoczęta może zaoszczędzić pacjentom trudów leczenia operacyjnego – wyjaśnia dr Marian Romanowski, lekarz rehabilitacji medycznej koordynator rehabilitacji Swissmed PSM.

Na najbliższym wykładzie Akademii Seniora Swissmed porozmawiamy m.in. o mechanizmach powstawania niewydolności dna miednicy, metodach diagnozowania i leczenia.

aktualny plakat z zapowiedzią tematów wykładów

AKADEMIA SENIORA SWISSMED
STYCZEŃ – MARZEC 2018
CZWARTEK GODZ. 11.00


25.01.2018
Jak mówić by zrozumiał nas senior.
Próba poprawienia komunikacji międzypokoleniowej

15.02.2018
Zaburzenia zwieraczy, czyli czy zawsze jest to cena macierzyństwa.
Jak powstają, jak im zapobiegać i jak leczyć.

1.03.2018
Chrońmy dzikie pszczoły
Uprawa roślin kwiatowych w ogrodach pomaga pszczołom

15.03.2018
Błękitne strefy
Lekcje długowieczności od stulatków z całego świata

WSTĘP WOLNY

Skontaktuj się z nami

Siedziba:

CENTRUM OPIEKI I AKTYWIZACJI SENIORÓW SWISSMED W GDAŃSKU

80-215 Gdańsk,  ul. Wileńska 44