AKADEMIA SENIORA SWISSMED

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed w Gdańsku zaprasza na wykłady o tematyce: prozdrowotnej, psychologicznej, edukacyjnej, skierowane do Seniorów. Zajęcia poprowadzą specjaliści w poszczególnych dziedzinach. Wykłady odbywają się w każdy czwartek od godz.11.00 w siedzibie Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów przy ul. Wileńskiej44.     Wykłady mają charakter otwarty.

NAJBLIŻSZY WYKŁAD

TEMAT WYKŁADU

dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

 

„Choroby tarczycy.
Jak odróżnić nadczynność od niedoczynności”

DATA WYKŁADU

07.12.2017r. godz 11.00

INFORMACJA AUDIO

DODATKOWE INFORMACJE

czytaj więcej o najbliższym wykładzie - program wydarzenia

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 7 grudnia 2017 r. o godz. 11.00 w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o chorobach tarczycy. Wykład poprowadzi dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed.

Od kilkunastu lat obserwujemy znaczący wzrost osób, u których można stwierdzić niedoczynność tarczycy. Kiedy tarczyca choruje, nie boli i zazwyczaj dość długo nie daje negatywnych objawów. Jednak skutki zaburzeń w pracy tego gruczołu mają wpływ na cały organizm. A to oznacza, że nie wolno tego lekceważyć.

– Coraz częściej wśród pacjentów, i to niezależnie od wieku, spotykamy się z chorobami tarczycy. Wśród osób starszych jest to szczególne ważne, ponieważ zmiany w funkcjonowaniu tego gruczołu mogą mieć znaczny wpływ na funkcjonowanie układu krążenia i serca – mówi dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed.
Podczas wykładu Akademii Seniora Swissmed opowiemy jak funkcjonuje ten gruczoł, jak działają hormony, które wytwarza i jak odróżnić nadczynność od niedoczynności.

aktualny plakat z zapowiedzią tematów wykładów

WSTĘP WOLNY

Skontaktuj się z nami

Siedziba:

CENTRUM OPIEKI I AKTYWIZACJI SENIORÓW SWISSMED W GDAŃSKU

80-215 Gdańsk,  ul. Wileńska 44