Gdański Konkurs Poetycki – „Benefis Dojrzałości. Moje Życie. Moje Miasto.”

Konkurs poetycki
kwalifikacje do gali „Benefis Dojrzałości. Moje Życie. Moje Miasto”.

Mieszkasz w Gdańsku, jesteś aktywny, piszesz wiersze? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poetyckim, realizowanym w ramach projektu „Benefis Dojrzałości. Moje Życie. Moje Miasto”. W związku z dużym zainteresowaniem organizatorzy przedłużają możliwość przesyłania swoich wierszy do 15 lipca 2017r.


Spośród nadesłanych na konkurs wierszy jury wybierze 8-10, które zostaną ogłoszone podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim. Zwycięskie wiersze wykonane zostaną w formie muzycznej, podczas uroczystej gali pt. „Benefis Dojrzałości – Moje Życie. Moje Miasto”, która odbędzie się w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w październiku 2017 roku.

Główną inspiracją do realizacji projektu „Benefis Dojrzałości. Moje Życie. Moje Miasto” jest twórczość poetycka gdańskich seniorów. Benefis Dojrzałości będzie wyjątkowym wydarzeniem, w wykonaniu trójmiejskich artystów, którzy stworzą na te okazję kilkudziesięcioosobowy zespół wokalno- instrumentalny, złożony z przedstawicieli różnych orkiestr, chórów, formacji jazzowych i grup teatralnych,(m.in. studenci i absolwenci Akademii Muzycznej – współorganizator wydarzenia oraz zaproszeni goście specjalni).

Benefis Dojrzałości. Moje Życie. Moje Miasto” – będzie to koncert solidarności międzypokoleniowej i międzyinstytucjonalnej. Cały projekt zakłada nieodpłatne zaangażowanie artystów i realizatorów w przedsięwzięcie wspólnego tworzenia ważnego wydarzenia kulturalnego.  Ma mieć charakter społecznego włączenia się środowisk artystycznych w działania na rzecz instytucji senioralnych

Szczegóły dotyczące konkursu na stronie: www.benefisdojrzlosci.pl

kontakt do organizatorów :

Jarosław Polański, jaro.kontakt@wp.pl, tel. 506 314 278
Andrzej Urbański, andrzejurbanski1@wp.pl, tel. 694 438 436

ORGANIZATORZY: