Akademia Seniora Swissmed –Podologia, czyli od stopy wszystko się zaczyna – 12.04 2018.

Podologia
czyli od stopy wszystko się zaczyna
czwartek 12.04.2018, godz. 11.00

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 12 kwietnia 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o zagadnieniach związanych z chorobami skóry, kości i stawów. Wykład poprowadzi Magdalena Nowak, kosmetolog, podolog.

Podologia zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń w obrębie stóp i stawów skokowych. Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed poruszymy zagadnienia związane z chorobami skóry, kości, stawów oraz tkanek miękkich, a także wadami stóp, wadliwym ustawieniem i deformacjami palców oraz dolegliwościami bólowymi.
Nierzadko problemy w stawach biodrowych, czy kolanowych, oraz bóle kręgosłupa mogą być uzależnione od wadliwego ustawienia stopy. Zatem często lecząc zmiany zwyrodnieniowe stawów, zaczynamy od zdiagnozowania, czy nie ma wad postawy związanych ze stopami. Na stopy powinny zwracać szczególną uwagę osoby z cukrzycą. To one są najbardziej narażone na choroby tkanek miękkich stóp. Aby nie dopuścić do powikłań, będących efektem nieprawidłowej pielęgnacji stóp, zabiegi podologiczne  powinny być wykonywane przez osoby profesjonalnie do tego przygotowane. Dotyczy to na przykład likwidacji odcisków, modzeli skórnych, wrastających paznokci, pękającego naskórka piety. Podczas wykładu dowiemy się jak pielęgnować stopy, jakich kosmetyków używać, oraz jak dbać o to, by mieć zdrowe zadbane stopy. O tym Państwu opowie Magdalena Nowak, kosmetolog, podolog

Wykład będzie transmitowany w systemie online dzięki wsparciu zasobów IT Swissmed (Paweł Kaczmarek z Zespołem) oraz RTCLab – Marek Ożarowski.