Akademia Seniora Swissmed w Gniewie

 

Akademia Seniora Swissmed online w Gniewie

Akademia Seniora Swissmed w 2017 roku funkcjonowała nie tylko w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów w Gdańsku. Dzięki internetowym transmisjom online na żywo docierała także do Gniewu – małego miasteczka na południu woj. pomorskiego.


Praktycznie w każdy czwartek po energetycznej dawce ćwiczeń gimnastycznych, słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu otrzymywali solidną porcję wiedzy z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej.
Wykłady online odbywały się w Pracowni Orange w Gniewie. W każdym z nich uczestniczyło ok. 35 osób. Zapowiedzi spotkań ze specjalistami były zamieszczane na Facebooku, ujmowane w miesięcznych harmonogramach spotkań, tak, aby jak najwięcej słuchaczy UTW mogło z nich korzystać. Dzięki uczestnictwu w zajęciach znacznie wzrosła wiedza osób starszych nt. różnych aspektów zdrowia, która przełożyła się także na zmianę stylu życia, uwzględniającego m.in. większą aktywność ruchową, właściwe odżywianie.


Bardzo liczymy na dalszą współpracę z Akademią Seniora Swissmed, dzięki której słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku będą mogli spotkać się z lekarzami gerontologii, ortopedii, psychologii i innych specjalności.


Walentyna Czapska, Uniwersytet III wieku w Gniewie

 

Realizacja transmisji Akademii Seniora Swissmed odbywa się dzięki współpracy z firmą RTC Lab.

Zdjęcia UTW Gniew