Suplementy diety
Jak nie dać się wkręcić w tryby reklam?

 

Akademia Seniora Swissmed – sezon 2017/2018
Suplementy diety
Jak nie dać się wkręcić w tryby reklam?
czwartek 10.05.2018, godz. 11.00


Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 10 maja 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Aktywnego Seniora, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy suplementach diety. Wykład poprowadzi lekarz geriatra, dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska.

 

Najnowsze statystyki informują, że ok. 72 procent Polaków przyjmuje pod różnymi postaciami suplementy diety.

– Suplement diety jest dodatkiem do diety, a nie lekiem. Przed jego użyciem należy zastanowić się, czy na pewno tego potrzebujemy, czy też jest to tylko magia reklam? – komentuje dr DW.

Tylko 17 procent pacjentów konsultuje zakup suplementów z lekarzem lub farmaceutą.

– Najczęściej suplementy kupujemy w aptekach, ponieważ często suplementy traktujemy jako leki. Tymczasem suplementy nie mogą być traktowane jako preparaty z właściwościami terapeutycznymi, ale jedynie jako preparaty uzupełniające niedobory witamin i mikroelementów.

Podczas najbliższego wykłady powiemy też o „dobrych suplementach”, czyli preparatach, które warto przyjmować. Jeśli decydujemy się na zażywanie suplementów, powinniśmy stosować je bardzo uważnie i stosować się do zalecanych dawek. Jeżeli przesadzamy z ich przyjmowaniem, musimy liczyć się ze skutkami odwrotnymi.

Seniorzy powinni zmienić nieco sposób odżywiania, wprowadzając do diety produkty bogate w witaminy i minerały. Czy jednak bez zastanowienia należy wzbogacać swoja dietę?
Zapraszamy!