Nowoczesne zaopatrzenie ortopedyczne
Czy wystarczy kupić wkładki, czy powinny być odpowiednie?

Nowoczesne zaopatrzenie ortopedyczne  

Czy wystarczy kupić wkładki, czy powinny być odpowiednie?
czwartek 24.05.2018, godz. 11.00

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 24 maja 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Aktywnego Seniora, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o nowoczesnym podejściu do zaopatrzenia ortopedycznego. Wykład poprowadzi lekarz rehabilitacji medycznej, dr Marian Romanowski.

86 procent ludzi ma płaskostopie nabyte. 93 procent ma różnice długości kończyn dolnych.
Każda osoba z płaskostopiem bądź różnicą długości nóg odczuwa, bądź będzie odczuwać bóle kolan i część z nich trafi na artroskopię lub inne leczenie operacyjne.

– Skoro nauczyliśmy się nosić okulary, żeby skorygować wadę wzroku, to naprawmy również wady stóp i nóg, żeby uniknąć poważnych powikłań i operacji ortopedycznych – zachęca dr Marian Romanowski.
Warto potraktować odpowiednio dobrane wkładki, jako profilaktykę w chorobach narządu ruchu. A jak wiadomo profilaktyka jest najtańsza, wiec warto rozważyć takie rozwiązanie.
90 procent haluksów powodowanych jest płaskostopiem. Wszystkie wymiany stawów biodrowych u osób, które nie miały poważnego wypadku, wynikają z różnicy długości nóg.
Podczas wykładu opowiemy m.in. o powikłaniach związanych z płaskostopiem a także asymetrią budowy ciała.